| irinuk11 a întrebat:

am si eu o problema maricica.Sunt reprezentant la avon si am primit o amenintare de la ei cum ca as avea de platit suma de 206 ron si daca nu platesc ii recupereaza pe cale legala. Faza e ca eu nu am mai facut comanda de vreo 3 campanii adica de vreo 2 luni si ceva si trebuie sa ma dea afara.Coordonatoarea mea a spus ca nu e nimic ca e o problema de la ei. Ce ma fac ca eu nu am cum sa platesc.Nu ca nu as avea bani dar nu e drept sa platesc ceva care nu e al meu.pls help big grinhappy

3 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Coordonatpoarea te abagat la apa pentru ca am o prietena carea patit la fel. asa ca spune-i sa rez pentru ca ea a facut comanda pe numele tau si a bagat banii in buzunar nu te lasa pacalita pentru ca s a folosit de datele tale. nu lasa lucrurile asa vb la firma direct,, succes

| madalina_8123 a răspuns:

Din moment ce ti se solicita sa platesti suma "restanta", inseamna ca la ei figurezi cum ca ai fi ridicat coletul respectiv cu produsele. Insa... din cate stiu eu, la ridicarea oricarui colet tb sa semnezi. Ai putea cere sa ti se arate documentul respectiv care atesta faptul ca ai primit coletul si sa vezi daca e semnatura ta pe el.

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Cauta prin chitante si vezi ce valoare avea ultima factura. E posibil sa fie chiar suma care iti apare acum restanta. Daca e asa, trimite o copie prin fax direct laAvon si ar fi bine sa le trimiti si un mail in care sa le explici. Exista si posibilitatea ca acea coordonatoare sa fi facut o comanda pe numele tau dar eu am patit ca ultima plata sa nu fi intrat la ei in cont. Uita-te prin chitante.