| barbieA a întrebat:

as dori sa stiu si eu ceva. Cineva trebuia sa imi trimita o suma de bani, mi-a spus ca in 24 de ore imi da un cod, un cod de nu stiu de cate cifre, apoi eu cu codul asta pot ridica suma de bani, mi-a spus ca poate ridica oricine bani care are codul, este posibil? Adica eu una nu am auzit pana acum sa poti transfera bani fara a pune un nume. Si mai ales cu un cod sa poata scoate oricine care il are... HELP? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| Fantoma_1807 a răspuns:

Nu poate ridica oricine, atunci cînd trimite banii trebuie să specifice şi numele persoanei care-i va ridica iar la destinaţie persoana respectivă trebuie să ştie cine este expeditorul, ţara de unde sînt trimişi banii şi bineînţeles codul şi să prezinte cartea de identitate.

1 răspuns:
| geo691 a răspuns:

Din cate stiu la orice firma trebuie sa spui cel putin destinataru. Iar primitoru sa stie cine ia trimis, codu si tara de provenienta bineinteles insotit de actu de identitate.