| anonim_4396 a întrebat:

Buna, as vrea sa incep o afacere pe ig sa vand produse, merita? o sa am succes? am nevoie de sfaturi

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ce fel de produse? Nu ai oferit niciun detaliu. Daca ai de gand sa le faci tu, artizanal, poate iesi ceva super fain, ai sansa sa te promovezi rapid.

| lpavel a răspuns:

De unde am putea sa stim noi daca tu vei avea succes in acea afacere? Crezi ca e vreunul printre noi ruda cu mama omida sa-ti cunoasca viitorul?
Daca pui astfel de intrebari de copil de 7 ani e clar cum iti va merge afacerea... laughing

| sammie a răspuns:

Depinde ce produse vinzi si cu ce pret le vinzi. Incearca sa le vinzi mai ieftine decat sunt pe multe site-uri dar nu exagera sa le vinzi jumatate din pretul initial. 15% probabil sau 10% atrage atentia.

| georgcyc a răspuns:

Eu voiam să vând în Romania tot ce cumpăram de pe Amazon și ebay.co.uk sau ebay.de

| StoicAnalysis a răspuns (pentru georgcyc):

Adica sa faci bisnita.

| georgcyc a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Evident

| StoicAnalysis a răspuns (pentru georgcyc):

Pai e plin internetul de oameni care fac bisnita. Daca vrei sa te bagi pe treaba asta, trebuie sa vii cu produse care se gasesc mai rar pe piata romaneasca. Si evident trebuie sa-ti faci firma PFA sau SRL daca nu vrei sa te salte ANAF-ul pe sus.