| FazekasErvin a întrebat:

Buna, astazi am nevoie de sfaturi concrete. Si anume am nevoie de sugestii de job-uri care se pot face de acasa. Daca sugestile contin link astept mesaje in privat aici pe site.
Am uitat sa precisez ca sunt in scaun cu rotile de aceea caut ceva pentru acasa. Deci doresc seriozitate maxima.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Totul depinde ce pregatire ai, ce stii sa faci.
In functie de pregatirea ta te-ai putea angaja la o firma care sa-ti asigure si transportul sau amenajarea necesara acasa.

Un exemplu:
Daca exista firme de taximetrie in localitatea ta, le poti intreba de un post de dispecer.
O statie de emisie si echipamentul aferent se poate monta usor in locuinta ta, dar "baietii" te pot transporta si ei zilnic la- si de la sediul dispeceratului.

| Violleta2022 a răspuns:

Ceva ajutor in bucatarie, nu i-ar strica mamei.

| Simpatic a răspuns (pentru Violleta2022):

Draga doamna, omul a intrebat de bun simt si a si spus ca este paralizat, a cerut opinii despre ce job poate face de acasa, NU CE TOCANITA SA FACA!, raspunsul dumneavoastra mi se pare deplasat, si uite ca ti-am intors favoarea de a-mi da pe criterii mai putin fondate evaluare a raspunsului nefolositor. NU va vanez, dar nu credeam ca poti sa ironizezi o persoana cu dizabilitati!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Simpatic):

Nu am ironizat pe nimeni!
La bucatarie are nevoie de 2 maini si atat, de aceea i-am si dat acel sfat, ca sa nu se plictiseasca si sa faca ceva folositor alaturi de mama lui.
Ca si la computer tot cu 2 maini se joaca, nu cu picioarele paralizate.
In ce te priveste, raspunde la intrebare daca te pricepi, daca nu, evita sa mai intri in conflict cu alti useri, din bun simt macar.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Engleza scris cel putin foarte bine? Daca nu, mai greu...

| gabicoo a răspuns:

Poți lucra ceva pe calculator!
Asta dacă te pricepi!

| Iote a răspuns:

Sunt fabricari de sacose, umpleri de plicuri cu corespondenta, confectionari de mici "amintiri" pentru tarabele din zonele turistice, etc. Dar trebuie sa-i gasesti si sa faci un contract cu ei.