| Belllla a întrebat:

Buna!
Cum e cu bacul? Adica e ca la capacitate, iti trebuie si media generala? Cum se face media de admitere la facultate?

2 răspunsuri:
| alexandra2222 a răspuns:

Nu ai nevoie de media generala. Daca iei sub 4.99 la oricare din cele 3 materii esti picat. Daca media aritmetica a notelor obtinute la cele trei materii nu este mai mare de 6 esti picat. Ca sa intri la facultate ai nevoie de media aritmetica a notelor obtinute dupa bac.

| justbelieve a răspuns:

Da,se face media, trebuie sa ai la toate peste 6. daca ai sub 5 la toate ai picatwinking depinde de ce facultate, la unele nu ai nevoie de media bac-ului