| qwe123 a întrebat:

Daca trebuie sa primesc mai multe colete prin posta de la diferite perosane platesc o singura taxa postala sau cate o taxa pentru fiecare colet? Multumesc

Răspuns Câştigător
| AndrewLeed a răspuns:

Taxa postala se plateste de fiecare data cand ridici un colet. Daca expeditorul este o singura persoana platesti o taxa postala. Daca sunt mai multe persoane, platesti in functie de cate colete primesti. De exemplu daca 2 persoane diferite trimit cate un colet fiecare, platesti taxa pentru fiecare colet in parte. Daca doar 1 persoana trimite 2 colete (deodata), platesti o singura taxa.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de modul cum sint trimise coletele; daca sint cu ramburs sau cu taxa la destinatar, vei plati pentru fiecare in parte.Altfel,nu vei plati nimic.Numai bine.

| Bogdan_Numai_1991 a răspuns:

Depinde,daca e cu aceeasi firma de transport, sau aceeasi masina, atunci e o singura taxa, daca sunt mai multe transporturi, se mai platesc taxe pentru fiecare transport

| evakara a răspuns:

Se plateste pentru fiecare in parte