| codrinandries a întrebat:

Detin un magazin care comercializeaza produse de birotica & papetarie si acum m-am gandit ca ar fi bine sa bag ziare si reviste. M-ar interesa care este procedura si daca e cat de cat rentabil.
In certificatul constatator am Cod CAEN 4719 si 8219, ar trebui sa mai adaug ceva?
Va multumesc pentru raspunsurile dumneavoastra!

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Naiba stie.
Presa scrisa are tirajul in scadere de cand cu aparitia onlinului, iar pensionarii care inca's de moda veche si citesc au in marea majoritate abonamente acasa.
Depinde de vad, daca ti se perinda multa lume in magazin, poate fi o idee, altfel nu stiu. Daca nu ai un vad de constant de clienti nu o sa renteze, spre deosebire de papetarie ziarele si revistele expira.

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut codrin
Decat sa te bazezi pe raspunsul unuia care vrea doar sa-si faca reclama marele site blogspot, mai bine intrebi un contabil sau un jurist/avocat care se ocupa de infiitare firme.
E mai usor sa platesti o adaugare de cod CAEN decat sa platesti amenda si tot sa trebuiasca sa-l adaugi.
Multa bafta

| codrinandries explică (pentru CataC):

Cu hartiile se rezolva, toata treaba e daca se merita tot acest efort chiar daca nu e unul foarte mare. si aici ma refer la bani ca pana la urma pentru asta ne intereseaza pe toti. mersi mult CataC

| CataC a răspuns (pentru codrinandries):

Naiba stie.
Presa scrisa are tirajul in scadere de cand cu aparitia onlinului, iar pensionarii care inca's de moda veche si citesc au in marea majoritate abonamente acasa.
Depinde de vad, daca ti se perinda multa lume in magazin, poate fi o idee, altfel nu stiu. Daca nu ai un vad de constant de clienti nu o sa renteze, spre deosebire de papetarie ziarele si revistele expira.

| codrinandries explică:

In acte trebuie schimbat ceva, sau pot sa merg linistit pe comert cu amanuntul nespecializat de produse nealimentare si activitati de secretariat?