| Paulicass a întrebat:

Bună dimineața, cât durează un transfer bancar din Finlanda în România la banca Transilvania? Mulțumesc

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Transferurile SEPA corect efectuate (cu IBAN și BIC) durează maxim două zile lucrătoare. Atenție că ziua bancară se poate sfârși în jur de 16:00 ora locală.

| Paulicass explică (pentru doctorandus):

Mulțumesc, dar de luni de când a trimis, nu mi-au intrat încă banii pe cont, datele sunt corecte, care ar putea fi cauza?

| doctorandus a răspuns (pentru Paulicass):

Nu stiu, ia in considerare varianta ca este o escrocherie.

| Paulicass explică (pentru doctorandus):

Cine a trimis acei bani, este o rudă, deci de încredere și din acest motiv nu știu de ce nu au intrat încă de luni, mulțumesc

| doctorandus a răspuns (pentru Paulicass):

Poate nu este ruda ta, ci altcineva care se da drept el.