| FloryTrandafir a întrebat:

Buna Dragilor!
Am nevoie urgenta de ajutorul vostru!
Deci zilele trecute am fost la o companie de publicitate pentru a depune un Cv si pentru a mi se lua un Interviu.
Ei bine a fost totul ok pana ce mi s-a luat interviul, m-am incurcat putin, m-a pus aceea fata sa o consider un client/a si sa ii prezint un produs(Sampon, Balsam, Creme, etc.) si de abia am putut zice ceva, mi-a zis ca am unele sanse, dar ca sa mai lucrez putin la a prezenta un produs cuiva. si aici m-am panicat pentru ca nu stiu cum sa incep si cum sa inchei, mi-a facut ea un interviu sa vad cum e de fapt. ei bine ajutati-ma va rooog, deci c-am asa incepe (Buna ziua, numele meu este..., si as dori sa va prezit noul produs al nostru sa zicem samponul Wash&Go, ei bine mai departe ce mai spun?) deci ca sa intelegeti, faceti-mi un interviu aici cu Buna ziua. etc. si o sa imi fac o idee, v-as fii recunoscatoarelove struck:*Dau Fundddoooi zdravanhappy

Răspuns Câştigător
| lallalalla a răspuns:

Buna ziua, numele meu este_____ si as dori sa va prezint produsul _____sa spunem ca este un sampon)Va face parul stralucitor si matasos, intareste firul de par de la radacina pana la varf, are un pret rezonabil etc(mai introduci tu cateva, cum ca multe cliente au fost incantate de acest produs si blablabla)Va multumim pentru. atentia acordata!

Funda?

3 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Zdravan sa fie pentru prosti! mai.tu nu prea ai nici un skill de comunicare dezvoltat cum trebuie, sa stii ca numele e asa de politete dar nu e neaparat necesar... trebuie sa ii prezinti clientului ceva.o oferta comparand-o cu altceva mai deficitar sau.ce aduce nou ce ai tu. si il intrebi ce l-ar interesa in special, bla bla.

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Prezinti caracteristicile produsului, deci alege un produs despre care stii ceva si fi natural.

| AdyP20 a răspuns:

Degeaba inveti pe de rost un monolog ca nu faci nimic. Secretul sta in a prezenta calitatile obiectului(pentru asta trebuie sa il studiezi) si a lasa pretul la urma. Multi fac greseala ca incep prin a zice ceva de genul "...sa va prezint bla bla bla care costa numai bla bla bla." Evita acest lucru.