| Sophie88 a întrebat:

e posibil ca nu mai vor sa ma angajeze? E vorba de o firma de telecomunicatii. Am fost la un interviu la sediul judetean, dupa care m-au sunat din Bucuresti si am primit un raspuns pozitiv. Am semnat toate actele necesare si contractul (nu a fost semnat de angajator), m-au trimis sa fac vizitele medicale si am ramas ca ma suna in cursul saptamanii si imi comunica data cand incep. Deja e joi si nimic... Ce ar trebui sa fac? Incep sa fiu nervoasa...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca nu s-a sfarsit saptamana, asa ca fii calma. Daca nu te suna ei pana sambata atunci poti suna tu luni si sa te interesezi care-i problema.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi cu tot dosarul inapoi la sediul judetean si-l depui (la secretariat sau la serviciul personal), intreband totodata cand-, unde- si la cine trebuie sa te prezinti la munca.

| Sophie88 explică (pentru Bula):

Dosarul e depus deja. Saptamana aceasta ar trebui sa ma anunte din ce data trebuie sa merg la lucru.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Keep your cool! Daca nu te suna maine te vor suna saptamana viitoare. Luni poti da un telefon.

| ALGator a răspuns:

"Deja e joi si nimic"
Si cand ti-au dat contractul? Ieri, saptamana trecuta? Deja e joi, dar cand a fost?

| Sophie88 explică (pentru ALGator):

Saptamana trecuta joi s-a trimis la sediu si mi-au promis ca ma suna saptamana aceasta...