| Julean_Catalin_1969 a întrebat:

Bună seara. Am auzit niște zvonuri cum ca pe Italia un șofer de camion nu poate fi însoțit de un pasager decât de șoferul 2 din 1 lulie. Poate sa îmi spună cineva cate este de adevărat va rog? Mulțumesc. Dau funda cine răspunde concret.

1 răspuns:
| GabrielaMarcelaRusu a răspuns:

Este foarte adevarat in special pentru acei soferi care lucreaza pe tir frigo...este absolut vietat sa duci terze persone langa sofer poate sta doar patronul, alt angajat al aceleasi firme sau proprietarul marfii transportate..in cazul in care esti oprit de fortele de ordine la un eventual control amenda e de la 600 de euro in sus..deci mare atentie sper ca raspunsul meu sa te ajute