| Miky8753 a întrebat:

Bună seara. As vrea sa deschid un magazin în Dragonul Rosu. Știți cumva de unde își procura marfa cei de acolo și cum?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dragonul rosu aduce marfa direct din China, odata ce relatiile lor cu fratii chinezi sunt directe iar preturile cele mai bune.
Eu spun ca nu ai cum sa iei marfa de la ei si apoi sa o revinzi tot in Draginul rosu, ca nu vei vinde nimic, facandu-le concurenta chinezilor.

| MIHAIRK a răspuns:

Salut, isi procura marfa de pe Temu, sau siteuri chinezesti, cu preturi bune. Poti sa iti instalezi aplicatia de aici https://temu.to/m/uafcu31n8nk

| siriusblack98 a răspuns (pentru MIHAIRK):

Nu isi procura marfa de pe nici un Temu, nu mai vorbi aiurea daca habar nu ai. Am avut colaboratori directi din dragonul rosu ani de zile pentru un side business cu textile si elemente de birotica. 95% Din ei isi aduc marfa direct din China pe comanda la producatori. Marfa ajunge pe vapor in container la portul din Constanta, dupa care pleaca incarcata pe tir in depozitele de la marginea Bucurestiului iar de acolo se incarca pe sprintere si camioane de 12T care aduc totul la Dragon. Iar restul de 5%, minoritatile din Dragon, isi procura marfa din Pakistan, Turcia si Israel.