| Daskv a întrebat:

Buna seara, imi cer scuze in caz ca am ales categorie gresita dar as avea o intrebare care ar putea suna putin mai ciudat. Este posibila oprirea executari silite pe salariu daca platesti jumatate din suma datorata?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este posibila, dar numai daca este de acord si creditorul si solicita ridicarea popririi.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Executarea se poate contesta. Mare atentie, orice plata, reseteaza perioada de timp in care creditorul e indreptatit sa te execute silit, adica nu mai mult de 3 ani. Consulta un avocat. Recomand Cuculis si Asociatii. Succes.