| Catalina992004 a întrebat:

Sunt persoane care nu au platit factura avon/oriflame? Ce ați pățit?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

"12. Ce se intampla daca nu pot sa platesc la timp factura mea Avon?

Raspuns Reprezentantilor care isi depasesc termenul scadent al facturii, li se vor factura penalitati in cuantum fix, in functie de vechimea debitului. Astfel, pentru acei Reprezentanti care si-au depasit termenul scadent cu:
• 4 zile, li se va aplica o penalitate de 7 lei
• 16 zile, li se va aplica o penalitate de 8 lei
• 45 zile, li se va aplica o penalitate de 10 lei.

Valoarea penalitatilor va fi cumulata in situatia inactivilor de doua si de trei campanii (exemplu: daca un Reprezentant este inactiv de o campanie si are o factura neachitata cu termen scadent depasit, i se va aplica o penalitate de 7 lei, iar daca va ajunge inactiv de doua campanii va avea o penalitate in plus fata de cea anterioara de 8 lei, adica 15lei. In cazul celor inactivi de trei campanii se va aplica inca o penalitate de 10 lei, in total avand de plata 25lei, cu titlu de penalitate ) Aceasta penalitate va fi aplicata pe factura odata cu urmatoarea comanda plasata, iar in situatia in care nu va mai exista aceasta a doua comanda, penalitatile vor fi facturate separat. De asemenea, acei Reprezentanti care vor intra in BadDebt, vor avea aplicate penalitati in cuantum de 25 lei, plus o taxa de administrare a contului de catre agentiile de recuperare externe."