| lauboss a întrebat:

Buna .T.P.U.Am nevoie urgent de ajutor.Trebuie sa fac la educatie antreprenoriala o firma si nu prea am idee cum sa o fac.Ea trebuie sa fie atructurata astfel:
A.Sinteza planului de afaceri
B.Prezentarea S.C./firmei
C.Descrierea afacerii
D.Nevoile consumatorilor ce urmeaza a fi satisfacute
D.Descrierea amanuntita a produsului/serviciului oferit
E.Definirea pietei
F.Organizarea firmei si managementul acestuia
G.Situatia economico-financiara a firmei.
Ofer funda!

1 răspuns:
| crisss27 a răspuns:

Http://businesspass.ro/......iclete.pdf
Aici un exemplu de simplu plan de afaceri pentru un atelier de biciclete. Acum gandeste ce firma vrei sa faci si incepe sa prezinti firma sa descrii afacerea, adica sa parcurgi toate punctele din structura ce ne-ai prezentat-o. Cauta informatii despre piata in care se incadreaza firma pe care vrei sa o faci, si alte informatii necesare si incepe sa descrii singur folosind informatile gasite.