| Ushhher a întrebat:

Buna TPU

As dori sa infiintez o afacere in domeniul zootehnic. As dori sa stiu cam in ce ramura a zootehniei se poate face investitie minima si profit de la mediu in sus. Dau funda + vot pentru un raspuns cat mai descriptiv in domeniul respectiv. Ma scuzati daca am gresit un cuvant sau daca nu m-am exprimat corect. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| oldbluegrumpyman a răspuns:

Nu ma pricep dar iti pot spune ca am un prieten care a cumparat cateva oi( vreo zece) din Germania si doi Berbeci si scoate bani numai din vanzarea mieilor. Cu cat oile sunt mai scumpe, cu atat sunt mai scumpi si mieii. Cu 10 oi nu faci avere dar daca ai rabdare 5 ani sa cresti toti mieii, merita. Vorbesc de oi foarte scumpe nu de 50-100 euro oaia. Bafta