| Stanca_George_1994 a întrebat:

as dori sa transfor casa intr-o frizerie, casa mea are iesire catre strada iar in spate mai am un vecin, casele sunt lipite, trebuie sa ii cer acordul daca vreau sa sparg peretele catre strada pentru a face usa?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie de acordul vecinului dar este nevoie de autorizatie de la primarie.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai iesire catre strada, de ce mai trebuie sa spargi peretele?

Daca vrei sa faci si o vitrina spre strada, atunci trebuie sa obtii autorizatie pentru schimbarea destinatiei si pentru modifocarea constructiei.