| CaLyStuu a întrebat:

de ceva vreme ma tot gandesc cum sa castig bani. Singura posibilitate care imi vine este internetul, printr-un site sau ceva ( exclud blog-uri sau mai stiu eu ce ). Stiti cam cum sta treaba? Cum se castiga din site-uri? Sunt dispus sa investesc o suma considerabila de bani pentru a-mi aduce profit pe viitor. Astept sfaturile voastre privind treaba asta! Funda celui mai bun raspuns! Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| vw9378 a răspuns:

Nimeni care castiga bani din afaceri nu iti va spune cum se face. Ptr ca asta ar mari concurenta si ar duce la scaderea drastica a profitului. Sunt multe modalitati de a face bani si in offline, si in online, dar tine minte: nu toata lumea e croita pentru business.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intr un site merita sa investesti serios doar daca e vorba de un magazin online, in rest ai nevoie de cunostinte de programare web si cel mai important multe multe cunostinte de SEO si multa rabdare

| johnnny123 a răspuns:

Ce intelegi prin "o suma considerabila"?

S-ar putea sa ai surpriza ca ceea ce tu consideri o suma considerabila sa nu-ti ajunga nici macar pentru dezvoltarea sitului.

Iar dezvoltarea sitului este doar primul pas, urmeaza apoi cheltuieli si mai mari cu promovarea, crearea de continut, dezvoltarea de module noi, mentenanta, etc.

Sfatul meu ar fi ca mai intai sa te familiarizezi serios cu domeniul web-ului (care nu este deloc simplu), si abia apoi sa te arunci la investitii.

Si inca o chestie pe care trebuie sa o ai in vedere: nici o suma investita nu iti poate garanta ca vei obtine profit.

Exista sute de exemple de situri in care s-au investit milioane de dolari si nu au scos un cent.

| CaLyStuu explică (pentru johnnny123):

Stiu si riscurile si va inteleg si opinia. Dar eu momentan as vrea idei. ce ar merge, ce nu ar merge si asa mai departe. Multumesc oricum de pareri, imi sunt de folos.

| LYLOO a răspuns:

Aici am un webminar din Moldova despre proiect, descriere. https://webtransfer-finance.com/ru/?id_partner=83322046
iar aici un video cu pagina mea din proiect https://webtransfer-finance.com/ru/?id_partner=83322046
sub ambele video este linkul meu de anregistrare. Cred ca te-am ajutat.