| Ap_Gabriel_2001 a întrebat:

Rog seriozitate!
Am si eu nevoie de niste metode de a face bani urgent.
Am 15 ani și sunt din Iași.Daca mă poate ajuta cineva... ofer funda!

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si noi cautam, exact ca si tine.
Daca aflii ceva, spune-ne si noua!

| Violleta2022 a răspuns:

NU exista nici o metoda de a face bani la 15 ani, pentru ca legal nu ai drept de munca.
Daca ai o problema, vorbeste cu parintii tai, ei sunt tutorii tai legali si trebuie sa stie ce probleme ai si de ce ai nevoie de bani atat de urgent.

| NAT0 a răspuns:

Dăm în cap.

| annakarenina a răspuns:

O persoana dobandeste capacitate de munca, in Romania, la varsta de 16 ani. Poate lucra si la varsta de 15 ani ( sub 15 ani este interzis), dar doar cu acordul parintilor, si conform posibilitatilor fizice si intelectuale.
In afara posibilitatii de munca, mai exista diverse tipuri de bursa, de care te poti interesa la scoala. Acestea se acorda in functie de venitul parintilor, pe langa bursa de merit (cea in functie de note).

| Pandhoraa a răspuns:

Cu contract de munca nu ai cum sa lucrezi, legea nu permite, probabil ai putea distribui pliante sau ceva de genul
dupa ce vei implini 16 ani ai alternative
una dintre ele ar fi aceea de a lucra ca operator interviu asistat de calculator de acasa
e un job part time cu contract de munca dar vei avea nevoie de aprobarea parintilor
https://www.mercury.ro/......ator-cati/
daca esti din Bucuresti vei putea veni la un interviu la sediul firmei, au si callcenter
sper ca nu mai e mult pana vei implini 16 ani
oricum, bafta! :)

| Horusss a răspuns:

La 15 ani nu prea ai solutii...
Incearca târguri cu parintii tai in rest nu vad alta solutie.

| Jack20Wan a răspuns:

Exista foarte multe situri cu poti castiga bani pe net de exemplu situl asta http://www.dollarclix.com/home?ref=eduard32 tot ce trebuie sa faci este sa completezi sondaje si sa colectezi puncte
iar daca te conectezi pe linkul care ti l-am dat primesti 0, 10 dolari din prima.
Este gratuit pe situl care ti-l dau eu trebuie doar sa ai cont paypal.
La un dolar poti scoate bani pe contul de paypal.
Daca iti creezi cont si nu stii cum sa faci bani imi trimiti mesaj pe TPU si te invat eu.Mult noroc!

| Ap_Gabriel_2001 explică:

Nu pot cere de la parinti..sunt divorțați și fiecare are datoriile lui asa ca nu vreau sa le fiu o povara.

| TomaFlorentina8050 a răspuns:

Şi eu sunt in aceeasi situatie. incearca sa publici ce nu mai ai nevoie pe olx. se gasesc cumparatori. funda?

| Alexdalex a răspuns:

Slabe sanse... eventual ai putea merge sa lucrezi undeva part time sau zilier. Incearca sa mergi la un service auto, vulcanizare, sa imparti la pliante, sa lucrezi in constructii, la spalatorie... cam astea ar fi.

| Sebe_Marian_1967 a răspuns:

Cere de la părinți