| adrili10 a întrebat:

Vreau sa îmi economisesc banii pe card. Este o limita a sumei care poate fi depozitata pe cardul de debit?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Banii nu sunt pe card. Cardul este un mod de comunicare prin care ai un contact rapid cu contul tău bancar, la care acest card este atașat. Acest cont la care este atașat un card de debit, este un cont curent.
În el poți depune nelimitat, iar dacă nu îi cheltui îi eonomisești. Înafară de asta, la banca unde ai deschis contul poți să creezi un cont de economii, la care nu ai acces imediat, și ai o dobândă mai bună.

| zilog a răspuns:

Prima dată îți trebuie vreo 75 lei să zicem ca să îti deschidă un card bancar
mi-se pare ca îți ia doar 14 lei din ei si 50 lei tii baga pe card
apoi ii gasesti acolo pe card când megi la bancomat

După care o să iti ia 50 lei / an pentru intretinerea contului

iti recomand banca Transilvania

| FDJYHRF a răspuns:

Din cate știu eu nu