| AlexMercer a întrebat:

Am o nelamurire legata de cardul de debit. Daca fac un card de debit am automat si un cont bancar? Pentru ca sunt nelamurit in legatura cu un site (optionfair.com) unde scrie (la FAQ) ca suma depozitata va veni pe cardul de debit iar restul sumei de bani ramasa va veni pe cont bancar. Nelamurirea mea este daca fac un card de debit primesc automat si un cont bancar?(unde sa vina banii)? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Orice card e legat de un cont. De fapt, prima dată e creat contul, abia apoi se emite cardul atașat.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice card are atasat un cont