| MariaMariuca5 a întrebat:

Buna TPU!
Vreau să mă duc în vacanță in Grecia iar când voi fi acolo banii îmi vor fi băgați pe card. Cardul este făcut la Visa. Întrebarea mea este pot sa scot bani in euro? Și care este comisionul aplicat?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa scoti euro... si da vei plati un comision care difera in functie de atm de la care scoti, de cursul de schimb al bancii etc etc

| sierra1 a răspuns:

Poți! comisionul depinde de banca al cărui atm este, de banca ta, de curs, de euribor, libor,... concluzia este să eviți pe cât posibil, cursul nu ți-e avantajos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Card revolut e ok

| BabaOarba a răspuns:

Daca ai cont la ING din cel fara comisioane, poti scoate bani de la bancomat in ce tara vrei fara niciun comision. Vei pierde doar la diferenta de curs valutar, iar bancile schimba valuta la un curs cam dezavantajos pentru clienti.

Sau Revolut.