| Ancacmoise111 a întrebat:

Bună tuturor, am și o întrebare. În data de 11 a lunii ăsteia m-am angajat, aici se dau banii pe 6 si pe 21, primesc și eu ceva bani le 21?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Posibil sa primesti un avans, o sa afli poimaine.

| siriusblack98 a răspuns:

Pai normal asa ar fi, sa primesti banii pe zilele lucrate.

| ioana748 a răspuns:

Da,ar trebui sa iei pe zilele lucrate, de pe 11 pana pe 20.

| adryang78 a răspuns:

Pe 21 fiind avansul, iar pe 6 lichidarea, da, ar trebui să iei. De regulă avansul reprezintă între 60% și 75% din salariul pe o lună întreagă, probabil tu vei primi cam același procentaj dar raportat la zilele lucrătoare rămase în plată începând cu data de 11, deci o sumă mai mică decât restul angajaților, dar ceva ar trebui să iei.