| Bibul a întrebat:

Buna! Vreau sa ma angajez ca secretara la o firma de imobiliare. Mi s-a spus ca trebuie sa imi fac PFA si apoi ei imi vor face contract de colaborare. Nu sunt prea familiarizata cu PFA-ul. Credeti ca este ok sa fac cum spun ei sau mai bine sa imi caut alt job? Daca o sa vreau sa demisionez candva, ce fac cu PFA-ul? Multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si nu i-ai intrebat de ce nu te angajeaza cu contract individual de munca?
Parerea mea ca nu are rost sa te autorizezi ca PFA, dar decizia este a ta.