| Biutsaa a întrebat:

Vreau sa va intreb daca se as putea primi bani ( euro) din Italia, pe un cont din Romania? Nu ma pricep prea bine, este un cont in ron, mai exact contul in care imi primesc salariul. Am nevoie de un raspuns sigur. Multumesc foarte mult! :*

Răspuns Câştigător
| Shottas a răspuns:

Daca ai card visa, din cate stiu se poate, conversia in lei se face automat, sau iti poti deschide un nou cont curent de euro, dolari ...sau orice moneda, pe acelasi card si gratis! Daca ai nevoie de mai multe detalii suna la banca care ti-a emis cardul.

| Biutsaa explică (pentru Shottas):

Multumesc foarte mult pentru raspunsul tau, voi suna maine la banca! Noapte buna! :*

3 răspunsuri:
| mircea22b a răspuns:

Daca e la o banca mai "internationala" iti poate depune banii direct in cont. O sa aiba nevoie de codul IBAN.

| ginoxxx a răspuns:

Iti trebuie cont in euro. nu iti poate trimite euro pe cont in lei. cel mai simplu cred ca e cu western union sau moneygram