| Geomire a întrebat:

Bună ziua. Am început de curând o mică afacere cu flori de săpun. Cineva mi-a spus că ar dori să cumpere dar vrea să îi trimit produsul prin posta. Întrebarea mea este, eu cum primesc plata produsului? Este la fel ca la fan curier? Gen cu ramburs? Nu am mai trimis niciodată nimic prin posta și nu știu cum funcționează. Nu râdeți de mine. Mulțumesc.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Țeapă, nu te risca sa trimiti, vrea sa cumpere sa vina el la tine sau ea, si cumpără cu banul jos nu prin poșta sau curier, dar in ce consta afacere ta cu flori de sapun? Cum le faci?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Plata cu ramburs.

| Vântulalb a răspuns:

La Posta pui coletul cu plata ramburs. Cine ti-a cerut asa, e persoana corecta, nu te uita la ce spune CristiDinBucuresti!
In valoarea rambursului introduci ata pretul marfii cat si taxele de transport.

| Comunity a răspuns:

Fără glumă şi fără distracție şi să facem abstracție de alte ralăspunsuri "inteligente şi folositoare".
Banii îi primeşti exact cum ai precizat şi tu. Este exact ca la fan courier. Banii îi primeşti ramburs. Poate ca procedeul de livrare diferă puțin între poştă şi cei de la fancourier, dar te ajută cei de la sediu de unde o să trimiți. O zi frumoasă.

| Comunity a răspuns (pentru Comunity):

Şi chiar dacă e țeapă cum a precizat cineva mai sus, dacă tu trimiți cu ramburs clientul nu are cum să îți ia produsul. Nu suntem în filme că x(clientul) are combinații cu curierul şi fac ei jumi-juma cu pachetul tau. laughing Dacă refuză să plătească, curierul îți aduce bunul înapoi. În cel mai rău caz tot ce poți să pierzi sunt câteva zile din timpul tău până vine înapoi coletul.