| PaullR a întrebat:

Am o intrebare si sper ca am ales bine categoria. big grin
Sunt din localitatea Suceava si as dori sa avem si noi un parc al tineretului, asemenea Parcului tineretului din Bucuresti.
Sa avem si noi un asemenea parc in oras. big grin
Intrebarea mea este : Cum as putea face un proiect prin care sa prezint ideea mea. Mentionez ca nu am nici cea mai mica idee cum sa procedez. Nu am mai facut asa dar imi doresc foarte mult sa avem si noi un asemenea parc in care toata lumea sa poata veni si faca sport. big grin Orice idee cat de mica pentru a porni la drum mi-ar fi de ajutor.
Multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

In primul rand daca nu esti macar arhitect, ca sa poti prezenta un proiect primarului din Suceava, nu cred ca poti face ceva.
Dar, vezi ca esteun site ww.domnuleprimar.ro,intra pe el, da clik pe judetul Suceava, din harta Romaniei, din partea dreapta si scrie acolo ce doresti. Poate vei capata un raspuns multumitor, la problema ta.

| PaullR explică (pentru pietrean):

Dar daca as gasi un arhitect care sa fie dispus sa construiasca? big grin Oare as avea vreo sansa?
Multumesc pentru raspuns big grin

| pietrean a răspuns (pentru PaullR):

Nu ai tu banii necesari sa platesti un arhirect, pentru o asa lucrare!
Poti sa-ti spui parerea, s-au chiar sa le explici ce ai dori, pe site-ul Primariei, www.domnuleprimar.ro
Bafta,dar tare cred ca interesul tau cu corespunde cu "interesul" lor.

| PaullR explică (pentru pietrean):

Am inteles. big grin Dar sa nu il platesc.
Gasesc o persoana din oras care este dornica sa ma ajute sau vizualizeaza ideea mea si construieste un proiect. Sau cel putin gasesc pe cineva care face facultatea in domeniu din Suceava care poate sa ma ajute. In cele din urma parcul va fi oentru toata lumea. big grin Multumesc pentru raspuns.