| Dexter02 a întrebat:

Sunt un tănăr din Craiova si vreau să imi deschid o mică afacere in domeniul HORECA. Mai exact vreau sa fac strict catering de mancare. O bucătărie micuță cu potențial mare, intr-un apartament cu două camere.
In primul rând am nevoie de informații legate de avize de funcționare ca totul să fie 100% legal. Am citit pe internet că pentru afacerile mici, cum am eu in plan, nu e nevoie de avizele alea de funcționare, dar nu sunt lămurit... nu cunosc pe nimeni din domeniu cu care să mă consult.
Așa că, dacă se pricepe cineva sau are cunoștințe care se pricep... vă rog să mă contactați. Mă revanșez.

3 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Aici nu se lasa numarul de telefon / informatii personale. Iar toate aceste lamuriri le faceti doar la un contabil autorizat.

| Dexter02 explică (pentru Sophieka):

Pot lăsa date personale oriunde vreau atata timp cat sunt de acord să fie publicate.
Cer răspunsuri concrete. Multumesc oricum!

| Sophieka a răspuns (pentru Dexter02):

Aveti dreptate. Puteti lasa unde doriti, dar aici nu este locul potrivit. S-ar putea sa va treziti cu tot felul de persoane care va suna ca sa faca glume / la misto.
Slabe sanse sa gasiti printre noi, persoane care detin firme / sunt avocati / contabili etc.
Succes!