| CristiB93 a întrebat:

Ca sa pot face plati online cu cardul, trebuie sa merg la banca sa il activeze pentru pentru aceste plati sau nu trebuie?

6 răspunsuri:
| costan a răspuns:

Daca cardul tau maestro este valabil (ma refer la valabilitate) poti face cumparaturi pe net clar daca ai fond de bani in contul tau.

| CristiB93 explică (pentru costan):

Dar nu trebuie activat de la banca special pentru online?, asta era intrebarea mea

| AllmaGirl a răspuns:

Exista carduri speciale pentru plati Online, acestea sunt acceptate de orice site, insa nu sunt strict necesare. Un card obisnuit va fi acceptat si el online insa nu de toate siteurile.

| CristiB93 explică (pentru AllmaGirl):

EU am card maestro, e bun?

| driv3r21 a răspuns:

Cateva detalii, la ce banca ai cardul si ce tip de card ai, MasterCard, Visa?

| CristiB93 explică (pentru driv3r21):

Am card maestro la BRD