| Andrei123w a întrebat:

Ca sa trimiti un colet constanta-bacau prin posta romana cam cat ar dura si cat ar costa?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La mine din nordul pana in sudul tarii dureaza 3-4 zile lucratoare. La tine poate dura mai putin. Costul depinde de greutate si valoare dar nu trece de 20 leidecat daca ai o valoare exagerata. La 3-4 Kg si circa 100 lei valoare poate fi in jur de 10-12 lei. Calculeaza-ti singur aici: http://bit.ly/2K6CegN

| darrio2007 a răspuns:

In jur de 3 zile. Costul e functie de marimea si greutatea coletului.

| Lucian2473 a răspuns:

Normal Posta Romana trebuie sa livreze pachetul in termen de 3 zile lucratoare. Dar e posibil sa dureze 4 sau 5.

Pentru colet pretul este de 3 lei transportul plus 1, 5 lei de fiecare kilogram. Cel putina sa era in vara trecuta cand am expediat un colet in tara. Nu conteaza distanta, au un pret fix. 3 Lei. Dar se mai adauga cate 1, 5 ron pentru fiecare kilogram al coletului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lucian2473):

Tariful fix este de 5, 30/ kg. 3 lei? Pe bune?

| Monique_Moni_2001 a răspuns:

15 lei sau depinde de greutate, durează destul de mult 4, 5 zile și ca sa Primești bani (ramburs) înapoi tot prin posta încă pe atat trebuie sa aștepți deci in total 8 zile