| Ruxandra100 a întrebat:

Cam cat costa timbre vechi intre anii 1920-1960. Please! dau funda!

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Depinde de foarte multi factori, dintre care cel mai important este raritatea. De asemenea conteaza starea, daca sunt stampilate sau nestampilate, daca sunt serii complete, etc.

Preturile pot varia de la cativa lei pana la sume considerabile. De exemplu mărcile din prima emisiune Cap de Bour (din 1858) au valori cuprinse între 5.000 şi 100.000 de euro, în funcţie de calitate, ştampilat sau neştampilat, dacă este sau nu pe scrisoare etc.

Arunca un ochi si aici, poate regasesti cateva dintre timbrele tale:
http://www.magazinul-colectionarilor.ro/index.php?cPath=34_39

2 răspunsuri:
| misu a răspuns:

Are dreptate, dar nu te grabi sa le dai pe nimic

| Zaharia_Iulian_1987 a răspuns:

Cam cat costa timbre vechi intre anii 1970-1990. Please! dau funda!