| LutuAlinAndrei a întrebat:

Cand incep platile de la APIA pentru judetul Olt, pentru anul 2013?

Răspuns Câştigător
| petre059 a răspuns:

Agenţia de Plăţi şi Intervenţie pentru Agricultură (A.P.I.A.) informează potenţialii beneficiari că s-a aprobat acordarea ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură. Cererile de acord prealabil se depun după 20 de zile de la data intrării în vigoare a H.G. nr. 763/2013, dar nu mai târziu de 13 decembrie 2013.(16.10.2013)