| sorinalaura a întrebat:

Cand preconizati ca o sa se termine criza financiara? ati resimtit efectele ei? cum?

7 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Criza nu se termina niciodata.

| andreutz a răspuns:

Probabil se va termina in cativa ani...3.poate 4... dar eu unul inca nu am simtit nici un efect, pot sa declar multumit ca momentan nu am fost afectat de criza...ba din contra, sunt fericit ca au mai scazut unele preturi la produse, au coborat cu picioarele pe pamant vorba aia happy

lolita
| lolita a răspuns:

Depinde, criza o resimt cei care au ramas fara lucru si au ipoteca de platit dar cei carebginca lucreaza nu o simt deoarece preturile la mancare, benzina si ale produse au scvazut.
efecteler crizei vor fi favorabile pentru cei catre au bani deoarece se vor imbogatii si mai mult prin cumpararea de terenuri si alte afaceri si pentru cei saraci ii va saracii si mai mult

| galileo a răspuns:

Ceau. Criza financara se va termina abia in 2010-2011. Toata lumea resimte criza din plin prin facturile, preturile care sunt astazi. Multi someri, multi oameni vor ramane curand fara case, infractionalitatea in crestere. Acestea cred eu ca sunt principalele efecte ale crizei. Sper sa se termine cat mai curand.winking

| gabrielutzu a răspuns:

Nu toata lumea simte efectele crizei...
Hotii, politicienii, inaltii functionari de stat(ca stau si nu fac nimic toata ziua), imbuibatii tranzitiei, smecherii ale caror unice indeletniciri este sa profite de pe urma aproapelui sau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer eu nu cred ca mai scapam de criza financiara.de ce? simplu...automobile nu se mai cauta ca deja fiecare familie are una doua sau chiar 3 masini... locuinte nu prea se mai construiesc ...rata somajului va creste enorm de mult in perioada urmatoare. fericiti sunt cei ce lucreaza in domeniul public dar pe de alta parte fara suparare sunt si prosti nu se multumesc cu ce au, vor mai mult

| claudia_2368 a răspuns:

Criza va dura cam 2-3 ani. Oamenii vor fi obligați să se adapteze noii situații. Nu vor mai scoate așa ușor banii din buzunar și se vor căuta, mai mult decât în trecut, produse și servicii de calitate. Va fi o schimbare de calitate, o trecere de la superficialitate la mai puțină superficialitate.
De..sunt o persoană optimistă.
Crizele economice apar, de regulă, când ceva nu funcționează bine și sistemul economic trebuie reașezat și au apărut, periodic, de-a lungul vremii.
Era imposibil să nu apară deoarece USA trăiește pe o datorie imensă de peste 10 ani (datorie care nu putea să fie acoperită de muncă) și nu e normal ca în economia mondială, creșterea economică a băncilor să dețină o pondere de 40%.