| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai buna zona pentru cumpararea unei case? M-ar interesa in Bucuresti, chiar si in zonele de periferie.

4 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Nu vad ce gasesti la Bucuresti - ma rog ai tu motivele tale - eu cred ca zona Garii de Nord pentru ca esti aproape de centru - cinema, teatru, magazine, etc, dar cred ca depinde si de zona unde ai serviciul, pentru ca sigur nu-ti va conveni sa stai o ora in masina dus pentru serviciu si o alta ora pentru intors ca sa ajungi acasa

auran
| auran a răspuns:

Nu vad ce gasesti la Bucuresti - ma rog ai tu motivele tale - eu cred ca zona Garii de Nord pt ca esti aproape de centru - cinema, teatru, magazine, etc, dar cred ca depinde si de zona unde ai serviciul, pt ca sigur nu-ti va conveni sa stai o ora in masina dus pentru serviciu si o alta ora pt intors ca sa ajungi acasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ca acum se construieste foarte mult spre Domnesti si mi se pare ok, dar e greu de ajuns in oras de acolo pentru ca este foarte aglomerat. Nu alege Pipera sau Baneasa in nici un caz.
Mai erau terenuri pe la Glina dar acolo e vestita groapa...
Poate te va sfatui cineva mai bine, eu doar mi-am spus parereawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chitila, exista blocuri noi, foarte frumoase, exista metrou si alte mijloace de transport, apoi tot in zona aceea exista terenuri, daca ai de gand sa construiesti.