| Onwerside a întrebat:

Care firma dintre urmatoarele credeti ca e mai buna
Avon, Oriflame sau Lady's
As vrea sa devin reprezentant la una din ele dar nu ma pot decide ce sa aleg
Voi ce ati alege?
Mersi!

20 răspunsuri:
| Biencush a răspuns:

La Ladys.Eu am fost la Avon, dar am renuntat din cauza ca era sistemul greoi rau, inca nu se faceau comenzi pe net, coletul il luam de la sediu, valoarea comenzii era prea mare si nu o puteam sustine ca sa pot lua discountul dorit.
Cu toate acestea, inca mai comand frecvent si de la Avon, dar si de la Oriflame, doar ca si consumator.Stiu ca daca le folosesc sunt ok, iar daca iau un cadou, nu ma fac de ras.
Cu toate acestea, am ales Ladys pentru a face bani, produse nu am folosit prea multe(doar lacuri de unghii si produse noncosmetice gen bijuterii care sunt chiar ok), deoarece sunt preturi mici si conditii bune, iar daca iti faci retea o poti duce foarte bine!
Acum, tu stii caror persoane te adresezi, ce buget au si cat tin ei la calitatea produselor!
Succes!

| Nicoleta a răspuns:

Toate is bune, dar cred ca vei avea vanzari mai mari la Lady's sau Avon decat la Oriflame.
Poti sa analizezi oferta fiecarei companii pe siturile lor si sa vezi unde e mai convenabil
Eu sunt la lady's.

| ilegale a răspuns:

Pai eu sunt reprezentant la Oriflame si Avon iar la Lady's am un prieten care este reprezentant la Lady's. Eu zic ca cea mai buna elegere este Oriflame.De ce?
1) Produsele sunt mai ieftine decat cele de la avon
2) Produsele sunt de mai buna calitate decat celelalte 2 firme
3) Ai discount-uri mai mari
Sper ca te-am ajutat big grin happy

| Ana a răspuns:

Eu as alege Avon

| BrigitteMore a răspuns:

Majoritatea persoanelor sunt reprezentanti la avon dar eu as alege oriflame pentru ca au produse mai bune

| Jojolina92 a răspuns:

Cine zice ca trebuie sa platesti nu stiu ce pachet de start la oriflame? Asta e doar daca vrei, pentru ca in pachetul de start din cate stiu ai o multime de chestii care iti usureaza munca, cum ar fi multe monstre si chiar si o geanta. Eu sunt reprezentanta de 3 ani si sunt foarte multumita: 23 - 40% discount si multe alte oferte dragute. Iar pana la urma pe link-urile pe care le-ai dat tu draga mea anonima taxele pentru inscriere nu sunt nicidecum de 35 de lei: "taxa de inscriere modica (3. 75 RON)" sau " taxa de înscriere mica - 4 RON". dar daca te-ai interesa mai bine ai vedea ca nici macar atat nu platesti. Mult succes!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ralukz are dreptate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oriflame la firma aceasta este reprezentanta mama mea si este torul okey

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege Avon pentru ca e cea mai cunoscuta din cele 3 firme deci e foarte posibil ca un client sa fii incercat deja produsele, discountul e de 30% si primesti o gramada de produse cadou, sunt o gramada de oameni care te pot ajuta sa iti dezvolti afacerea, daca alegi cu grija unde te inscrii primesti si cadou la inscriere (ex: www.claudia09avon.eu si mai sunt o gramada de situri de genul asta)

La oriflame nu m-as inscrie niciodata pentru ca trebuie sa platesti pachetul de start (Brosura +alte cateva chestii) - de ce sa le platesti? Adica nu se pot scade din profitul pe care oriflame il ia de pe urma ta?

Lady's e vechiul metropolitan's parca si nu imi inspirau incredere nici cu vechiul nume

Acum depinde de tine si de ce prefera clientii tai. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am scris mai devreme ca inscrierea la oriflame costa pentru ca am primit o propunere sa ma inscriu pentru doar 35 ron, si sunt o gramada de situri care inscriu la oriflame cu diverse taxe:
http://www.mlmonline.ro/afaceri-mlm/oriflame.html
http://www.reprezentant.ro/reprezentant-oriflame/
si mai sunt destule daca dai un search pe google

Nu exclud posibilitatea ca intre timp Oriflame sa fii scos taxa pentru pachetul de start dar cand am vrut eu sa ma inscriu era 35 ron (sau atat mi-a zis tipa care vroia sa ma inscrie ca ma costa)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contacteaza-ma pe mes la ralu_av, si iti pot da informatii despre ce comisioane sunt la avon, sau la oriflame...despre avantaje si dezavantaje, si totodata iti pot trimite gratuit cataloage si de avon si de oriflame ca sa vezi tu singura care dintre ele merg mai bine. te pot ajuta ci cu un catalog fm(parfumuri copii dupa originale). inscrierile sunt absolut gratuite, la fel si cataloagele pe care ti le voi trimite.

| Noemy99 a răspuns:

Avonbig grin...mama e reprezentant si mai primeste si cadouribig grin

| Αγάπη a răspuns:

Lady's este misto... si are promoti de craciun app toate lucrurile sunt pana in 40 de lei big grin

| lumy8876 a răspuns:

Inscriu reps Avon&Oriflame! La Avon castigi f multe cadouri, pe cand la Oriflame poti ajunge pana la 50% discount, plus de asta, daca devii director castigi 5834 ron plus 1000$. Asta daca ai in spate o echipa de minim 80 de persoane! Daca te intereseaza uite nr meu de tel:0765343700(lumy) sau id de mess: l. avoncosmetics sau lumyoriflame

Răspuns utilizator avertizat
| ****TiNaaaaa**** a răspuns:

Buna! O sa iti raspund sincer. am fost rep. si la avon si la oriflame. la multe firme. dar cel mai mult mi-a placut Ladys! au produse excelente. si ieftine crede-ma inscrie-te ca rep. si nu o sa ai de pierdut nimic! add me la marta_caty castig:25-33%!:* te astept(adica va astept pe toti cei interesati!big grin

| delia_8822 a răspuns:

Pai ce sa iti zic, eu sunt reprezentant si la avon si la oriflame insa am mai multe beneficii de la oriflame.
daca doresti sa fi reprezentant la oricare dintre ele te pot ajuta eu cu informatii si daca vrei sa te pot si inscrie
bafta!

| oana89 a răspuns:

Buna. te ajut sa te inscrii la oriflame si sa-ti dezvolti si retea sa castigi mai bine 0766398401

| metropolitan a răspuns:

Da, Lady's e vechiul Metropolitan. Eu sunt reprezentanta la ei si sunt de incredere. Discountul este intre 25%-32%, de asemenea 10% din comenzile persoanelor inscrise de tine. Comanda minima 100 lei la preturile de reprezentant. Te ajut cu placere sa te inscrii. Id: roxy_al3x

| ioan19roxana a răspuns:

Oriflame are produse de calitate spre deosebire de alte firme(nu dau nume) unde au produse expirate. daca esti interesata cauta-ma la roxana_1991_17@yahoo.com si iti dau detalii.