| TheCuTeGirl a întrebat:

Care sunt cele mai banoase ( cu multi bani) meserii din Romania. exemple

12 răspunsuri:
| yekto a răspuns:

Daca nu vrei sa fii inginer, arhitect, notar, pilot, it-st (chiar si designer daca esti bun) etc... ups. sa nu uit fiscu big grin
atunci manelist sau politician vs interlop (daca tb sa ai bani sa intri asa ca las-o moale),

| Mikhtarian a răspuns:

Inginer, doctor depinde ce fel de doctor.
Politist, primar, director.

| Anca2999 a răspuns:

Doctori ( orice fel de la doctori simpli in sus se castiga bine ), judecatori, avocati, notari, asistenti juridici, cantareti, designeri, si tot asa laughing eu una merg spre drept

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns (pentru Anca2999):

Salariu rezident pe orice specialitate e aproximativ 200 de euro + sau - 50 de euro. daca intri in medicina cu speranta ca o sa te imbogatesti am niste vesti proaste pentru tine

| sodobar a răspuns:

Politician daca te faci....intorci bani cu lopata sau te faci interlop

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Intra in sistemul juridic ca sa poti avea un trai decent. exclude meseria de doctor ca pana la 40 de ani o sa fii muritor de foame. asta daca nu pleci sa profesezi in alta tara

| Anca2999 a răspuns (pentru AnalbagBannatPeNedrept):

Tocmai nu am zis ca merg spre medicina deloc ( plus ca nu prea sunt eu cu taria cand vad suferinta unor oameni cum ajung acolo ) Am specificat ca merg spre drept, in sistem juridic vreau sa profesez insa ma gandesc chiar serios daca o sa plec din tara sau o sa raman.

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns (pentru Anca2999):

Nu eu am zis doar ca nu faci bani din medicina, si in rezidentiat (3-6 ani ) esti practic muritor de foame nu poti sa iti intreti o familie, nici macar pe tine cum ai putea sa faci asta cu 200 de euro pe luna e inuman

| AlessandraCoco a răspuns:

Avocat,judecator,notar,doctor. Ca sa castigi bani multi trebuie sa fii cunoscut in orasul tau.

| Jackson_Andreas_1997 a răspuns:

Doctor,pilot de avion,politist,manager, primar, avocat, notar, cantaret happy

| adycristache a răspuns:

Lider într-un sistem MLM.
2000, 3000, 10000 euro lunar. Şi chiar mai mult.

| RachelWth a răspuns:

ITist(programator), doctori datorita mitei, ingineri, si meserii corupte..primar,politie, etc... Avocati daca sunt la un nivel inalt...