| adriana1991 a întrebat:

Care sunt oile reforma s-au animalele reforma? Fac contabilitatea la un pfa in agricultura si as vrea sa stiu ce inseamna

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca stii contabilitate la fel cum scrii, nu ma mira ca pui o asemenea intrebare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ele nu sunt din start așa. Niște oameni hotărăsc. Întreabă-i pe ei.

| dullcat a răspuns:

Buna.Poate gasesti pe aici informatia necesara. https://www.revista-ferma.ro/......eproductie

| mi25 a răspuns:

In orice caz, nu contabilul stabileste animalele trecute la reforma sau reformate. Acestea se selecteaza de specialisti (inginerul sau tehnicianul zootehnic) pe baza criteriilor prevazute in instructiuni. Contabilul doar transcrie in evidenta contabila din documentele de reformare intocmite de acestia sau o comisie

| UserRo10 a răspuns:

Ma sperie faptul ca un contabil poate sa scrie execrabil o astfel de intrebare. Doamna draga, cum vorbiti cu clientii.....sau mai bine zis.....mai aveti clienti?

| Eduardo007 a răspuns:

Cum găseşte un cioban o oaie în porumb?

- Acceptabilă…