| alexandraskizwx a întrebat:

Cat as lua pe un laptop la amanet? merge perfect. are un an.Multumesc anticipat! big grin

5 răspunsuri:
| Hieer a răspuns:

Pai cred ca depinde si firma...

| PotatoMustDie a răspuns:

In jur de 45% din pretul initial.

| costan a răspuns:

Nu vei primi prea mult pe el, astea de la amanet iti dau ce curge pe apa adica mai nimic, daca ofera 10% din valoare lui reala sa fi multumit.

| ericka9 a răspuns:

Depinde ce firma e. De exemplu, eu am dus acum 1 luna la amanet un laptop Acer Emachines si mi-a dat 200 lei pe el. Din cate am inteles, Emachines e un model vechi si de asta mi-a dat doar atat. Daca laptopul tau e un model mai nou fabricat, ai sanse sa primesti mai mult de 200.

| cristi1991 a răspuns:

Conteaza foarte mult de ce caracteristici are