| anonim_4396 a întrebat:

Cat este gramul de aur la amanetat?

11 răspunsuri:
| rserpu a răspuns:

La amanet se cumpara la jumate fata de pretul pe piata.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Pretul variaza intre 70 si 90 roni in functie de cate karate are obiectul din aur ce doresti sa-l amanetezi.

| EUSIATIT a răspuns:

La cumparare e fff putin la vinzare e undeva la 70 85 de ron acum ce vrei sa faci [ de vindut nu te sfatuiesc]

| madalina_8123 a răspuns:

Fiecare casa de amanet isi stabileste propriile preturi pe are le ofera pentru aur. Va trebui sa vizitezi mai multe case de amanet sa cauti un pret mai bun, eventual sa fie si din zone diferite pentru ca intr-o zona se practica aproape aceleasi preturi. Acum...depinde si de cantitatea de aur pe care vrei sa o amanetezi ca sa merite sa bati tot orasul dupa un pret bun.

| laptopnews a răspuns:

Depinde de amanet si oras. In Bucuresti cam 50-60 Ron

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

70 lei la 14k
90 lei la 18k indiferent daca sunt obiecte vechi, rupte, desperecheate, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

18 K

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat e gramul de aur la amnetat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat cosa gramu de aur de 14 ca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vr sal amanetez

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

70 cel de 14k si 80 cel de 18k