| DydyEmma a întrebat:

Cat inseamna 44, 99 lire?

Răspuns Câştigător
| Onutzyk a răspuns:

226. 13
Uite si site`ul unde fac transformarile astea: http://www.cursbnr.ro/

fundita?;;)

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de mai multi factori, respectiv ce fel de lire(sunt mai multe tari care au ca moneda lira), daca vrei sa cumperi ori sa vinzi, ziua cand o faci si de la ce firma(banca ori casa valutara) o faci. Cred ca te referi la lira sterlina(GBP), moneda Marii Britanii. Banca Nationala a Romaniei calculeaza si afiseaza, in fiecare zi, un curs de referinta, stabilit in functie de euro, curs care este valabil pentru ziua urmatoare. Cursul stabilit ieri si valabil astazi este de 5, 0362 lei/lira si 44, 99 lire reprezinta, la acest curs, cca 226, 58 lei. Trebuie sa stii ca vei cumpara lira cu 5-10 bani mai mult si vei vinde cu 5-10 bani mai putin, fata de acest curs de referinta. Numai bine!

| z8 a răspuns:

50 lire rolling on the floor marketing rulz! laughing

| cristianorudi7 a răspuns:

Lira e km 5 lei noi, fa si u calculul

| RazvanCool a răspuns:

226 leiwinking virgula catva oricum 2 milioane 2sute si 6 lei vechihappy
Funda?