| 1Tarzy1 a întrebat:

Cati bani se castiga din youtube?
Adica pe 1.000 sau 10.000 de vizualizari cati bani iei?
Poate cineva sa imi raspunda la aceasta mare dilema a vietii mele

Răspuns Câştigător
| DrMundo a răspuns:

Se ia foooarte putin, nu ai idee cat de putin se fac banii, parerea mea apuca-te de streaming acolo e mult mai bine

| 1Tarzy1 explică (pentru DrMundo):

Pai cum castigi bani din streaming si cam cat?

10 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

In afara tarii. de exemplu in statele unite. pentru 1.000 vizualizari primesti $1. In Romania e mai greu la 50.000 de vizualizari ai 12 euro.

| Zaygon a răspuns:

Tu iei bani in functie de reclamele care se afiseaza dar cum majoritatea avem adblock nu castigi mai nimic.

| HuShEr a răspuns:

Nu stiu exact cati bani se iau pe view-uri dar in Romania sa fii youtuber nu e prea avantajos

| 1Tarzy1 explică (pentru HuShEr):

Nu conteaza asta pentru mine, am gandit bine acest subiect si as putea face foarte foarte multe view-uri acum intrebarea este cat se castiga pe 1.000 sau 10.000

| DrTerrible a răspuns:

La 10.000 de vizualizari primesti 1 dolar!winking succes.

| DrMundo a răspuns:

Din stream castigi din donatii + ca la fiecare subrscribe castigi iarasi bani

| Timofte_Robert_2000 a răspuns:

Nu se castiga bine in tara la noi. Daca te apuci pentru bani, n-o sa-ti iese nimic. De alta, nici nu-i avantajos in Romania..Se castiga vreo 19-25 de lei, cat mai ia Youtube-ul ca-s "jmecheri" vreo 18 lei cu indulgenta? Pe acolo..Asa ca sa nu ai sperante.Bafta happy