| Negrea_Gica_1996 a întrebat:

Cati bani se castiga din youtube? De ex cat faci la 10000 de views.+reclame.

Răspuns Câştigător
| BenWilde a răspuns:

De-asta am spus ca sunt mai multe aspecte. Un prieten are parteneriat cu machinima si primeste vreo $5 la 1000 vizualizari. + reclame, plus ce mai poate face, se scot bani.

6 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

:)) Apuca-te de Pay Per Install + YouTube. Cat castig eu http://postimg.org/image/8iz9ra2ex/full/

http://10metode.blogspot.ro/......t-ppi.html

| BenWilde a răspuns:

Sunt multe aspecte care trebuiesc luate in considerare. Nu exista o suma fixa. Se castiga bine, oricum. Daca faci cel putin 20.000 vizualizari per video, poti sa traiesti doar din asta (cu cel putin 3-4 videouri pe luna). Apuca-te si vezi cum este. Oricum e greu sa strangi atatea vizualizari. Succes totusi.

| suntserios a răspuns (pentru BenWilde):

La 20.000 views primesti un 3-4$ daca tu crezi ca se poate trai cu 3-4$ pe luna...

| BenWilde a răspuns (pentru suntserios):

De-asta am spus ca sunt mai multe aspecte. Un prieten are parteneriat cu machinima si primeste vreo $5 la 1000 vizualizari. + reclame, plus ce mai poate face, se scot bani.

| PauliucIuli a răspuns:

Daca ai multi oameni care sa se uite la video-urile tale + sa dea clic pe reclame (cele care iti apar la inceput) de pot scoate bani buni dar prima data trebuie sa ai oameni de pretutindeni (majoritatea banilori vin din UK, SUA si Rusia) sa nu dai tu tot F5
PS trebuie sa scoti noi videoclipuri saptamanal iar de aici daca ai minim 50k vizualizari in fiecare saptamana care sa se uite siguri. Poti ajunge la 1000 dolari...dar sa se uite
Bafta!

| Negrea_Gica_1996 explică:

Era pe net un articol in care scria ca se castiga un dolar jumate la 9000 de vizualizari

| stefancarlig a răspuns:

Eu stiu un tip care castiga din donatiile de pe youtube
Acum nu stiu