| Marck94 a întrebat:

Ce ati alege? Barman, frizer sau bucatar si de ce?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Frizer

| RAY a răspuns:

Frizer,pentru ca imi place sa lucrez singur

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Marck94):

Da,desigur cel mai important e sa isi placa ceea ce faci

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

As ramane intre barman si bucatar, pentru ca nu ma simt 'artist'.
Probabil as alege bucatar, ca e meserie banoasa, si nu trebuie sa lucrezi cu oamenii.
Barman e mai usor la inceput, dar nu la fel de banos, si de la o vreme te saturi sa stai la dispozitia oamenilor.

| Balanica12 a răspuns:

Pai ti-as spune ca Barman pentru ca asta fac si imi place, castigi bani, te distrezi la maxim/iti traiesti viata, doar ca nu-i o meserie de lunga durata si la asta ma refer ca anii trec si trebuie sa-ti faci familie... Ai contact direct cu oamenii si e totul super, iveti scoala vietii.
Daca vrei sa te faci frizer e bine si asa se castiga bani, nu ai un program mizer, plus ca-i relaxant. De asemenea ai contact direct cu omul si e bine. Te mai distrezi auzi povesti, etc.
Daca vrei sa fii bucatar, mie sincer nu imi place pentru ca e haos acolo in bucatarie, e stres + ca nu ai contact cu oamenii doar cu staful de acolo. Acum depinde si daca te pasioneaza.
Daca o faci cu placere nu-i nimic rau acolo sa stii, castigi mai multi bani aici fata de cele 2 meserii enumerate mai sus.
Esti liber sa alegi si sa incerci fiecare dintre ele si vezi care iti place mai mult.

| AndreiDV12345 a răspuns:

Ca frizer poti sz castigi bine si daca iti place nu va fi nici o meserie grea. Ca barman nu stiu ce sa zic, iar ca bucatar se castiga bine rau dar trebuie sa fi constient de lipsa weekend-urilor si de faptul ca o sa muncesti mult peste program si toate cele. Dar la fel daca iti place o sa fie ok plus ca trebuie sa pui pasiune si sa fii constient de pierderi si castiguri in fiecare caz si asa alegi care ti se pare mai ok. Bafta!?