| anonim_4396 a întrebat:

Ce banci au cele mai bune oferte de pensii private?

10 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Nimeni nu ofera ceva pe piata fara sa nu aiba de castigat cel putin triplu...
Mirela draga mea, Aviva este veche pe piata candva se numea COMMERCIAL UNION...bafta la incheiat asigurari!

| canarita a răspuns:

Bcr este nr 1. Ofera consiliere gratuita, profesionista, solutii personalizate.Si daca nu ma credeti urmariti ziarul Financiarul sa vedeti ca este in top, si castiga din ce in ce mai multi clienti.Sunt multi care promit marea cu sarea dar aici sumele sunt garantate pe contract.Nu s-au inregistrat niciodata reclamatii sau fraude ca la alte companii plus ca dau dobanzi f. bune si cine nu mai duce pensia pana la capat, dupa doi ani isi face rascumparare si-si ia banii inapoi.Pt info. scrieti-mi pe mail :oprescunarcisa@gmail.com, ofer consultanta absolut gratuit!
Chiar imi doresc sa mai evolueze oamenii si la noi, sa capete ccultura aceasta a asigurarilor si deprinderea de a fi responsabili asa cum o au cei din Occident sau tarile dezvoltate din Europa

| nutzu' a răspuns:

ING-ul domina clar piaya deci cred ca ei sunt cei mai tari.

kratos
| kratos a răspuns:

Dupa mine Ing sau RBS ar fi cele mai ok. Posibil si brd si bcr sa ofere servicii bune dar eu am la Ing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aviva pensii private si facultative, e mai nou pe piata dar e f bun... daca te intereseaza lasa un email la nch_mirela@yahoo.com pentru mai multe detalii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca printre cele mai bune oferte este si a bcr

| paul68 a răspuns:

ING, din toate punctele de vedere.

| corynel a răspuns:

Ing

| mirela_5439 a răspuns:

Aviva pensii private si facultative. e nou in romania dae e foarte bun. daca mai esti interesat astept un email la nch_mirela@yahoo.com pentru mai multe detalii

| mirellej a răspuns:

Nu vreau sa dezamagesc pe nimeni dar eu cunosc 5 persoane care in ultima perioada au renuntat la pensiile private incheiate de ING. De ce oare?