| Vinsieu a întrebat:

Ce Banci au la depozite dobanzi mai mari de 1% dar in acelasi timp comisioane minime si putine ca numar?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cele care sunt in faliment si atrag banii sa se scoata.

| Vinsieu explică (pentru Bula):

Ai raspuns pentru punctaj?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vinsieu):

Clar!
Uite un site folositor pentru ceea ce cauti tu.
http://www.conso.ro/depozite

| Vinsieu explică (pentru anonim_4396):

L-am vazut. Problema e ca "fruntasele" nu se gasesc decat in cateva orase mari.

| Bula a răspuns (pentru Vinsieu):

Nu, din pacate asta-i cruda realitate.
Multi si-au pierdut si pierd banii din acest motiv.
Iar daca-ti faci depozit, deseori nu-ti mai primesti inapoi nici toti banii depusi, motivand ca au cheltuieli multe cu ele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vinsieu):

Atunci pune la o banca de la tine din oras, care o vezi prima din lista de pe site-ul conso, cu cat amani mai mult cu atat bani stau degeaba si nu primesti nici o dobanda.

| Vinsieu explică (pentru Bula):

Asta stiu, am facut si eu niste calcule. Dar nici in casa nu sunt de tinut. Inca nu ii am dar vreau sa vind ceva si imi faceam planuri. Probabil ii voi reinvesti rapid.

| Vinsieu explică (pentru anonim_4396):

Hmmm, tocmai vorbeam cu @Bula. Scot mai putin decat depun, din cauza comisioanelor. Asa ca dobanda de care imi spui, e utopie.

| danutz2006 a răspuns:

Depinde despre ce suma vorbesti. daca vrei sa iti faci un depozit pentru 1000 lei atunci ai sansa sa primesti mai putin la final. Daca insa vorbim de o suma peste 10.000 lei atunci nu vei castiga mare lucru dar nici nu vei pierde.
Decat sa intrebi lumea pe TPU mai bine te-ai duce la bancile de la tine din oras si vezi concret ce obtii.