| andrei28743 a întrebat:

Ce este nevoie pentru a deschide o mică firma de construcții? As dori o explicație cât mai detaliata va rog frumos!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand ai nevoie sa inregistrezi firma, cu obiect de activitate in constructii.
In al doilea rand, trebuie sa ai cunostinte si experienta in domeniul constructiilor sai sa ai o persoana de incredere, cu mare experienta in domeniul constructiilor.
In al treilea rand, trebuie sa ai bani pentru achizitionarea minimului de utilaje si scule, necesare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este nevoie de multe. Cât de mică?
Cu ce o să construiești? Cu mâna sau cu utilaje?
Deci ai nevoie de utilaje, de un sediu.
Te pricepi la construcții? Deloc.
Atunci trebuie să angajezi specialiști dacă nu știi nimic.
Iar când vei căuta un client beneficiar, el o să te întrebe, ce ai mai construit până acum? Nimic. La ce te pricepi? La nimic.