| anonim_4396 a întrebat:

Ce este un audit si cum se face?

5 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Auditul inseamna control. El poate fi atat audit financiar contabil sau altfel de audit (se auditeaza spre exemplu reprezentantele auto sau service-urile). Un astfel de audit presupune evaluarea competentelor dupa anumite standarde prestabilite. Auditarea se poate face doar de persoane acreditate de organele competente in domeniul pe care il auditeaza.

| videoblog a răspuns:

Consulta pentru mai multe www.cafr.ro sau grupul de conta - http://finance.groups.yahoo.com/group/contacafe_club/

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Auditul este un control. Poate fi audit financiar-contabil, audit financiar, intern, energetic, auditul calitatii... Ex. :se verifica documentele existente in contabilitate cu marfa existenta pe teren

| Annitu a răspuns:

AUDÍT => Funcţie de control şi de revizie contabilă a unei firme; proces prin care persoane competente, independente colectează şi evaluează probe pentru a-şi forma o opinie asupra gradului de corespondenţă între cele observate şi anumite criterii prestabilite.

| nelunidelea a răspuns:

Am absolvit cursu de audit si evaluator riscuri de accidente si profesionale, unde ma pot adresa pentru a incepe activitatea