| SakuraSanNoxu a întrebat:

Ce idei de afaceri aveti?

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ideile originale de afaceri nu se divulga.

| mimiwewem a răspuns:

Bună.
Afacere...de producție : hrană, îmbrăcăminte, alte bunuri de larg consum, vor fi mereu la mare căutare cât timp va fi lumea. La asta m-am gândit eu.

| morningstar a răspuns:

Nu este o afacere, doar un vis de-al meu. Mi-ar placea sa infiintez un orfelinat.

| costan a răspuns:

O afacere buna este si vanzarea de cosmetice, vezi aici care sunt castigurile daca te implici cu adevarat: http://adf.ly/MjrtG. SUCCES!

| IonutDX a răspuns:

Cine are idei originale nu ti le va spune!

In rest trebuie sa arunci o privire in diverse domenii sa vezi daca poti oferi produse/servicii mai bune si de ce nu mai ieftine. Cosmetice, poti face cosmetice maibune decat cele aflate pe piata? Eu zic ca da! Majoritatea sunt scumpe pentru ceea ce ofera! Poti face sapunuri solide si lichide, creme, deo etc mai mai bune, multe mai bine acceptate de corp, mai sanatoase, bio etc Poti face chiar si propriile parfumuri, e adevarat trebuie sa ai "nas", sa stii sa combini diverse esente astfel incat sa obtiii ceva placut.

Articole vestimentare, sunt persoane care ar dori ceva diferit, ceva unic etc, dar trebuie sa ai imaginatie.

Primul pas intro afacere e sa identifici ceea ce isi doresc clientii si ceea ce ofera concurenta ta, plusuri si minusuri, in felul asta ai o mica sansa sa faci ceva daca nu mnou macar mai bun sau mai ieftin.

Probabil te vei adresa celor tineri asa ca o modalitate de promovare e internetul si persoanele care sunt elevi/studenti si vor sa castige un ban, poti folosi un sistem asemanator avon (urasc avon &co)

| xCrazyWolf a răspuns:

Sincer, daca as dispune de bani m-as baga in agricultura. Ori sa cultiv cereale, ori cresterea unor animale precum ovinele. dar cel mai mult mi-ar placea sa cultiv struguri si sa-mi plac propriul vin pe care sa il comercializez (gen Jidvei)

| Ionela960 a răspuns:

Nu e afacere, dar poti face bani:
file:///C:/Users/ionel/Desktop/Situl%20PTC/index.html