| Anonimouse25163 a întrebat:

Ce trebuie sa scriu cand imi fac cont PayPal acolo la given name si last name, daca pe mine ma chema Ilie Andrei Claudiu, Ilie fiind numele de familie.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu esti de nationalitate maghiara, te cheama Andrei Cluadiu Ilie. Given name este numele de botez, deci Andrei. Last name este cel care se pune ultimul, adica numele de familie, in cazul tau Ilie

| Anonimouse25163 explică (pentru Brigaela):

Deci acolo la last name trebuie numele de familie nu?

| Brigaela a răspuns (pentru Anonimouse25163):

Da.

| BroascaCuElice a răspuns:

Last name e numele de familie

| Violleta2022 a răspuns:

Given name: Andrei Claudiu
Surname, family name ori last name- este numele de familie: Ilie