| oana_1897 a întrebat:

Cine este interesat de achizitionarea de monede vechi?

Răspuns Câştigător
| optimista_5827 a răspuns:

Eu am o colectie frumusica. celmai vechi e din 1867. ii strang de cand aveam vreo 10 ani big grin
daca vrei sa-i vinzi, cauta un colectionar, dar trebuie sa aiba vechime ca sa valoreze ceva.

13 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Eu am din alea cu eclipsabig grin Valoreaza ceva?
Cred ca ai putea sa-ti vinzi monezile vechi la un anticariat.

| Brigitta a răspuns:

Ok, mersi mult :*

| oana_1897 explică:

Monedele dateaza din 1772-1992, nu am din aur ci din argint...

| oana_1897 explică:

Brigitta monedele cu eclipsa nu prea valoreaza mult chiar daca au o stare buna. Pretul monedelor difera in functie de raritate, de starea monedei, de materialul din care este facuta si bal bla bla. Ca sfat ti-as sugera sa le mai pastrezi pe ca cine stie? team popat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde o fi gasit mormaila oala cu monede?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu cate'va monezi cea mai veche e din 1772 cine stie unde sa-i dau si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care vreti sa vindeti monede vechi, lasati o adresa de e-mail

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citeva monezi care dateaza din 1772-1880 si as vrea sa le vind, cam cit valoreaza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io am 73 monede argint detalii la id:geo_beautifulboy 1 leu -1910

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o oala de monede ascunse in pamant... dar daca incearca careva sa mi-o fure vin dupa el.nu degeaba imi spune spiridusul rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu strang bani vechi de vreun an si cel mai vechi ban e din 1773

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu un dolar american din 1888 din argint oare am unde sa il dau? stie careva big grin:*

| NituRaul a răspuns:

Eu colectionez monede de 2 ani ani cand am gasit intr-un raft o moneda din 1418 am intrebat un specialist si a spus ca este originala din arabia din anul 1418.am gasit geamana acesteia in al 2-lea raft dar era din egipt din 1853 sau asa ceva.am o moneda din tokio din anul 1937 din aur. colectionz monede iar cine vrea sa scape de ele sa ma contacteze pe nituraulandrei@yahoo.com.Si brigita ma intereseaza monedele cu eclipsa vechi chiar daca nu sunt valoaroase.deci conteacteaza-ma.